Rebar Galvaniz Tesisleri

Rebar Galvaniz Tesisleri

Rebar Galvaniz Tesisleri

Beton içindeki çelik donatının korozyona uğraması nedeniyle yapıların hasarlanması, ekonomik açıdan büyük kayıplara yol açmaktadır. Galvanizli donatı çeliği, kaplamasız çeliklere göre yapının kullanım ömrünü 4 ila 5 kat artırmaktadır. Bu nedenle, çinko kaplama yöntemi donatı çeliğinin korozyon dayanımını arttıran en uygun çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. 

 

Günümüzde, inşaat endüstrisinde kullanılan donatı çeliklerinin çinko kaplaması için "Sıcak Daldırma Parça Galvanizleme" ve "Çinko Püskürtme" yöntemleri kullanılmaktadır. Ancak, bu yöntemlerin "yetersiz korozyon dayanımı" ya da "düşük üretim kapasitesi" gibi dezavantajları vardır. Parça galvanizlemenin seri üretime uygun olmaması, üretim tonajının düşerek işletme maliyetinin artmasına yol açmaktadır. Püskürtme yönteminde ise ana metal ile kaplama tabakası arasında herhangi bir metalurjik bağ yoktur. Bu nedenle çinko kaplamanın korozyon koruması yetersizdir.

 

KFS METAL bahse konu bu yöntemlerin dışında, inşaat demirlerinin çinko kaplaması için yüksek verimliliğe ve kaplama kalitesine olanak sağlayan özel tasarıma sahip "Sıcak Daldırma Galvanizleme Tesisleri" ni üretmektedir.

 

Teknik Özellikler;

  • Kalite Standartları:  ASTM A 767, EN 10348-2 
  • Üretim Kapasitesi:  6,0 ton/saat
  • Nominal Çap:  8,0 – 40,0 mm
  • Malzeme Boyu:  4,0 – 12,0 m
  • Çinko Kaplama Kalınlığı:  min. 85 µm