Rebar Galvaniz Tesisleri

Rebar Galvaniz Tesisleri

Rebar Galvaniz Tesisleri

Beton içindeki çelik donatının korozyona uğraması nedeniyle yapıların hasarlanması, ekonomik ve sosyal açıdan büyük kayıplara yol açmaktadır. Günümüzde, çinko kaplama yöntemi, donatı çeliğinin korozyon dayanımını arttıran en uygun çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Galvanizli donatı çelik kullanımı yapıların ömrünü 4-5 kat arttırmaktadır. 

 

Günümüzde, donatı çeliklerinin çinko kaplaması için "Sıcak Daldırma Parça Galvanizleme" ve "Çinko Püskürtme-Metalizasyon" yöntemleri kullanılmaktadır. Ancak, bu yöntemlerin bazı kısıtları vardır. Sıcak daldırma parça galvanizlemenin seri üretime uygun olmaması işletme maliyetinin artmasına yol açmaktadır. Çinko püskürtme yönteminde ise metal ile kaplama tabakası arasında herhangi bir metalurjik bağ oluşmadığı için korozyon koruması yetersiz kalmaktadır.

 

Söz konusu bu sıkıntıları aşmak için, KFS Metal yüksek verimliliğe ve kaplama kalitesine olanak sağlayan, seri üretim akışına uygun bir "Rebar Galvanizleme Tesis" tasarımı geliştirmiştir. KFS Metal tarafından geliştirilen bu tesis ile, inşaat demirlerinin düşük işletme maliyetleriyle hızlı bir şekilde galvanizlenmesi artık mümkün hale gelecektir.

 

Teknik Özellikler

  • Kalite Standartları:  ASTM A 767, EN 10348-2
  • Üretim Kapasitesi:  4,0 - 5,0 ton/saat
  • Nominal Çap:  8 – 50 mm
  • Malzeme Boyu:  4,0 – 12,0 m
  • Çinko Kaplama Kalınlığı:  min. 85 µm, 610 gr/m2